BAV70LT1G IC DIODE ON Semiconductor ARRAY GP 70V 200MA SOT23-3
AYE TECHNOLOGY CO., LIMITED
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : ON Semiconductor
Model Number : BAV70LT1G
Place of Origin : Shenzhen,China
MOQ : 1pcs
Price : Consultant
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 4100pcs/day
Delivery Time : In Stock
Packaging Details : Standard Box
Description : ON ARRAY GP 70V 200MA SOT23-3 -65°C ~ 150°C
Warranty : 365days
Quality : 100% original Brand
Condition : Original Product
Shipping By : China Post/DHL/FEDEX/UPS/TNT/DPEX/KAS
High Light : IC SOT23-3 -65°C ~ 150°C Beryllium Copper
Contact Now
Product description
rated over
a −40°C to +105°C temperature
Product details/Parameters
Manufacturer ON Semiconductor
Product Category Diodes, Rectifiers - Arrays
Categories Card Edge Connectors - Edgeboard Connectors
Manufacturer Sullins Connector Solutions
Series -
Packaging BAV70LT1G IC DIODE ON Semiconductor ARRAY GP 70V 200MA SOT23-3 Tube
Part-Status BAV70LT1G IC DIODE ON Semiconductor ARRAY GP 70V 200MA SOT23-3 Active
Card-Type Non Specified - Dual Edge
Gender Female
Number-of-Positions-Bay-Row 29
Number-of-Positions 58 Positions
Card-Thickness 0.062" (1.57mm)
Number-of-Rows 2 Rows
Pitch BAV70LT1G IC DIODE ON Semiconductor ARRAY GP 70V 200MA SOT23-3 0.039" (1.00mm)
Features -
Mounting-Type Through Hole, Right Angle
Termination BAV70LT1G IC DIODE ON Semiconductor ARRAY GP 70V 200MA SOT23-3 Solder, Staggered
Contact-Material Beryllium Copper
Contact-Finish Gold
Contact-Finish-Thickness 10?in (0.25?m)
Contact-Type Hairpin Bellows
Color -
Flange-Feature BAV70LT1G IC DIODE ON Semiconductor ARRAY GP 70V 200MA SOT23-3 Flush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating-Temperature BAV70LT1G IC DIODE ON Semiconductor ARRAY GP 70V 200MA SOT23-3 -65°C ~ 150°C
Material-Insulation BAV70LT1G IC DIODE ON Semiconductor ARRAY GP 70V 200MA SOT23-3 Polyphenylene Sulfide (PPS)
Read-Out BAV70LT1G IC DIODE ON Semiconductor ARRAY GP 70V 200MA SOT23-3 Dual