LM8365BALMF27/NOPB IC Electronic Components Undervoltage detector with programmable output delay
AYE TECHNOLOGY CO., LIMITED
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : TI
Model Number : LM8365BALMF27/NOPB
Place of Origin : Shenzhen,China
MOQ : 1pcs
Price : Consultant
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 4100pcs/day
Delivery Time : In Stock
Packaging Details : Standard Box
Description : Undervoltage detector with programmable output delay
D/C : Usually within two years
Warranty : 365days
Quality : 100% original Brand
Condition : Original Product
Shipping By : China Post/DHL/FEDEX/UPS/TNT/DPEX/KAS
High Light : IC chips LM8365BALMF27/NOPB,Undervoltage detector with programmable output delay
Contact Now
Product description
rated over
a −40°C to +105°C t
emperature
Product details/Parameters
Supply Voltage (DC) 6.00 V (Max)
Output current 1.00 mA
Number of pins 5
Quiescent current 650 nA
Threshold voltage 2.7 V
Reset Voltage (Min) 2.633 V
Reset Voltage (Max) 2.767 V
Operating Temperature (Max) 85 ℃
Operating temperature (Min) -40 ℃
Supply Voltage (Max) 6 V
Supply Voltage (Min) 1 V